Aplikacje mobilne…

luty 5, 2022 0 przez admin

Funkcje aplikacji mobilnych non stop się rozwijają. Przy takiej ilości nowych funkcji wydaje się, iż zmianie ulega też przyszłość działu marketingu.

Dostępne funkcje w aplikacjach mobilnych

– Rzeczywistość rozszerzona (AR) – to technologia, jaka umożliwia użytkownikom przeglądanie obrazów , które generowane są komputerowo za pomocą smartfonów lub tabletów. Jest to sposób dla korporacji na budowanie interaktywnego doświadczenia, jakie mamy możliwość zobaczyć za pomocą kamery danego sprzętu i rozszerzyć na rzeczywisty świat.

– Rzeczywistość wirtualna (VR) – Ta technologia pozwala użytkownikom na interakcję z cyfrowo stworzonymi środowiskami za pomocą zestawów słuchawkowych i wielu innych sprzętów. Jest stosowany przez niektóre korporacje jako sprawdzony sposób na zwiększenie świadomości firmy i zaangażowania kontrahentów.

– Rozpoznawanie głosu – Jest to program służący do rozpoznawania głosu, szeroko stosowane w aplikacjach mobilnych, takowych jak Siri, Cortana.

Mobilne programy to nie tylko sposób na pozostanie w kontakcie z przyjaciółmi a także członkami rodziny, lecz także na odkrycie nowych rzeczy. Wraz z rosnącą liczbą mobilnych urządzeń ważne jest, ażeby spółki posiadały również swoją aplikację mobilną.

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił dość duży wzrost wykorzystania mobilnych programów. Według Statista do dwa tysiące dwudziestego roku na świecie będzie ponad dwa miliardy aktywnych użytkowników aplikacji mobilnych. Wynika to częściowo ze wzrostu ilości komórek oraz tabletów, które to wiele osób nosi zawsze ze sobą.

Programy mobilne są coraz bardziej popularne wśród nas, ponieważ oferują komfort i bardzo łatwy dostęp, niezależnie od tego gdzie jesteś. Potrafią pomóc Ci prędko znaleźć potrzebne w danej chwili informacje a także znacznie ułatwić Ci życie, gwarantując szybkie rozwiązania Twoich kłopotów albo spełnienie potrzeb.

Najczęstsze błędy popełniane podczas tworzenia programów to nieuwzględnianie wymagań użytkownika i nietestowanie utworzonych aplikacji.

Pierwszym błędem jest pisanie aplikacji bez uwzględniania potrzeb klienta. Kolejnym nie mniej poważnym błędem jest nie przetestowanie programów. Przeprowadzenie testu pomaga twórcom zidentyfikować potencjalne kłopoty z tworzoną aplikacją przed jej udostępnieniem, ażeby zapobiec wielu kłopotom tak dla Ciebie, jak również dla przyszłych użytkowników.

Posiadacze korporacji popełniają mnóstwo błędów podczas pisania aplikacji. Oto pięć najważniejszych błędów, których powinno się unikać za wszelką cenę: Nie branie pod uwagę doświadczenia użytkownika, Nie uwzględnienie żywotności aplikacji, Wybór złej platformy do dalszego rozwoju, Skupienie nadmiernej uwagi na zbyt wielu funkcjach, Nie testujesz swojej aplikacji.

Z jakiego powodu warto stworzyć aplikację dla firmy?

Żyjemy w cyfrowym świecie przez co dużo trudniej jest zwrócić uwagę klientów. Spółki używają teraz programów, żeby podkreślić swoją obecność na rynku. Pisanie programów jest uważane za jedną z najlepszych decyzji dla każdej korporacji. Podnosi świadomość własnej marki, poprawia wrażenia klientów oraz podnosi dochody.

Profity z tworzenia aplikacji dla firmy obejmują:

– wzrost świadomości marki

– lepsze doświadczenie klienta

Czytaj dalej: aplikacjeinternetowedlafirm.pl