Cholesterol to lipid, który występuje w tkankach każdego z nas.

kwiecień 7, 2020 0 przez admin

Cholesterol to lipid, który znajduje się w tkankach każdego z nas. Pozyskuje się go zarówno z pokarmu, jak i syntetyzowany w organizmie. Cholesterol wpływa na dużo funkcji organizmu (np wydzielanie wszelkich hormonów, synteza witaminy D, praca i funkcjonowanie mózgu oraz dodatkowo układu immunologicznego) I jest wymagany do jego prawidłowego funkcjonowania. Dla naszego zdrowia istotne jest jednakże, żeby poziom cholesterolu nie przewyższał normy, a oprócz tego aby utrzymywany był właściwy stosunek tzw. “dobrego” (HDL) a ponadto “złego” (LDL) cholesterolu. Przyjęto, że cholesterol całkowity nie może przewyższać 200 mg/dl.

Specjalistycznym urządzeniem sprzyjającym wczesnej profilaktyce jest urządzenie do pomiaru cholesterolu. Warto zwrócić na to uwagę, zwłaszcza jeśli jest się w grupie ryzyka. Wyłapanie podwyższonego poziomu cholesterolu dostatecznie wcześnie zapewnia nam szansę szybkiej reakcji i przemian w trybie życia, które zdołają zapobiegać chorobom. Jest to także przydane urządzenie dla jednostek, które już posiadają złe wyniki i chcą je we własnym zakresie nadzorować, bez potrzeby wizyty co chwilę u lekarza specjalisty.

Zwiększony poziom cholesterolu zwiększa ryzyko sporej ilości chorób. Na pierwszym miejscu mieści się tutaj miażdżyca. Przekroczenie norm może niestety również prowadzić do zawału serca, choroby wieńcowej czy udaru mózgu. Kolosalnie rośnie też ryzyko wystąpienia kamicy żółciowej. Czym prędzej pacjent dowiaduje się o kiepskich wynikach, tym zdecydowanie więcej czasu posiada na reakcję, właściwe leczenie, a w zasadzie może nawet przedłużenie życia.