Czy ktoś z własnej woli chodzi do laryngologa, by profilaktycznie wykonać badania słuchu?

czerwiec 10, 2020 0 przez admin

Chyba każdy będąc małym dzieckiem usłyszał od swoich rodziców “powszechne” powiedzenie – “słyszysz co mówię?”, “jesteś głuchy?”, “czy ja mówię niewyraźnie?” A ile jednostek wypowiada te słowa współcześnie, zwracając się do swoich dzieci czy współmałżonka. Czy kiedyś jednakże przeszło nam przez głowę, iż druga osoba de fakto może mieć problem ze słuchem? Po urodzeniu w szpitalu, dzięki wsparciu WOŚP, dzieciom wykonuje się szczegółowe badanie słuchu.

Wynik badania w większości przypadków jest właściwy, ale czy na zawsze? Czy ktoś z własnej woli odwiedza lekarza laryngologa, by profilaktycznie przeprowadzić badania słuchu? Lekarz laryngolog badanie słuchu przeprowadza standardowo, jest to dla laryngologa badanie tak normalne jak dla lekarza internisty na przykład zerknięcie do gardła w trakcie wizyty lekarskiej. Jeśli wyjdzie, iż z naszym słuchem coś natomiast jest nie tak jak powinno, de facto nie ma się czego bać. Na dzień obecny medycyna niezmiernie się rozwinęła, oraz aparat słuchowy, postrzegany jest zupełnie inaczej niż dawniej.

Aparaty słuchowe niektórych spółek są zrobione z silikonu, a więc niemal niewidoczne. Ciekawostką są też wzmacniacze dźwięku (w polskim prawie nie są one odbierane jak bezpłatne badania słuchu gniezno). Aparaty te są rozmiarów monety jednogroszowej, bardzo lekkie i wyglądają jak końcówka od słuchawek wkładanych do ucha. Też aparaty ortodontyczne są odczarowane i dziś nie słychać głupich żartów w szkołach z maluszków “szablozębnych”, jak jeszcze do niedawna. Obecnie aparaty są niewidoczne, a kolorowe gumki w aparacie są modne. Wniosek nasuwa się sam – zarówno technika posunęła się na przód, i twórcy sprzętu medycznego prześcigają się w udogodnieniach dla pacjentów, jak również zmieniło się podejście osób. Zwiększyła się ludzka świadomość i tolerancja I oby tak było non stop.