Czynnikiem , który decyduje o kosztach strony jest forma.

sierpień 5, 2020 0 przez admin

Własna witryna www przedsiębiorstwa to taka wizytówka, która potrafi rozejść się bardzo szybko. A jeśli rozchodzi się we właściwych kierunkach, może dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów. I choćby z tego powodu nie możemy lekceważyć jej wielkiego potencjału. Strona internetowa www pomoże wkroczyć na niezbadane przez nas tereny. Zapewnia o wiele więcej możliwości niżeli tradycyjna reklama. Nie dziwi zatem fakt, iż coraz większa liczba działalności decyduje się właśnie na nią. A wówczas pojawia się pytanie, komu zlecić jej wykonanie i sklep internetowy cena.

 

Cennik stron www to zestawienie, które pokazuje, jak wiele czynników wpływa na koszt naszej strony. Różnice i techniczne, oraz estetyczne sprawiają, iż ceny te balansują od trzech aż do parunastu tysięcy złotych. Więc co w rzeczywistości ma na nie wpływ? Jednym z czynników, które decydują o cenie, jest osoba projektująca stronę. Strony o podobnych parametrach mogą różnić się cenowo co zależy od tego, kto je tworzy. Jeżeli to projektant pracujący na własny koszt, to możemy spodziewać się niższych kosztów. A jeśli to specjalistyczne studio zajmujące się reklamą – wówczas kwota może być znacznie większa.

 

Kolejnym elementem, jaki decyduje o cenie, jest rodzaj strony. Musimy wiedzieć, iż możemy wyróżnić obecnie 2 główne rodzaje stron. Pierwszy to tzw. witryna statyczna. Jej funkcją jest przedstawianie misji, ogólnej propozycji, czy danych kontaktowych korporacji. Zmian na tego rodzaju witrynie nie możemy wprowadzać samodzielnie. Znajdujące się na niej treści pełnią funkcje informacyjną. Drugi typ witryny to z kolei strony oparte na tak zwanym CMS-ie. System ten umożliwia stałeaktualizowanie treści. Więc ten typ jest z kolei dynamiczny i idealnie sprawdzi się tam, gdzie bardzo ważne jest uaktualnienie informacji, by odwiedzający stronę zawsze byli na bieżąco. Trzecim elementem decydującym o cenie jest forma.

 

Forma może opierać się na szablonie a wówczas jest z pewnością dużo tańsza. A może być stworzona według własnego projektu i wtedy jest ona oczywiście znacznie droższa. Łącząc cechy stron, można utworzyć ich cennik. I tak statyczne, szablonowe strony internetowe wykonywane przez freelencerów to często cena mniej więcej 2500. Jeśli jednak taką stronę statyczną utworzyć ma fachowa firma, wówczas kosztuje ona mniej więcej 3500. W sytuacji projektów indywidualnych to odpowiednio trzy i pół tysiąca oraz 5000. Jeżeli natomiast chodzi o strony internetowe , które są oparte na CMS, to szablony stron www mieszczą się w granicach od pięciu do siedmiu tysięcy a projekty własne wręcz piętnastu tysięcy. To właśnie w tym przedziale znajduje się między innymi cena sklepu internetowego, który musi być dynamiczny. Tylko wtedy nadąża on za licznymi zmianami w spisie produktów oraz umożliwia użytkownikom sprawne załatwienie zakupów.