Fizjoterapia – 5 rodzajów zabiegów fizjoterapeutycznych

czerwiec 22, 2022 0 przez admin

Fizykoterapia polega na leczeniu urazów i chorób fizycznych z użyciem urządzeń medycznych, technik manualnych, różnych ćwiczeń a także wielu innych środków. Obecnie istnieje dużo odmiennych terapii a także metod leczenia dostępnych w masaż Ostrzeszów osób z urazami mięśniowo-szkieletowymi, kłopotami sercowo-naczyniowymi, neurologicznymi oraz kilkoma innymi chorobami. W tym artykule przedstawiamy Państwu różnorodne techniki dostępnych zabiegów fizjoterapeutycznych.

Elektrostymulacje-zabieg fizjoterapeutyczny

Elektrostymulacja to proces używany od wielu lat w celu pomocy ludziom z przewlekłym bólem. Elektrostymulacja wysyła do ciała pacjenta prąd o małym natężeniu przez elektrody i pomaga stymulować przepływ krwi i zmniejszać stany zapalne.

Masaż-zabieg fizjoterapeutyczny

Fizjoterapia to sposób masowania, który koncentruje się na określonej części ciała. Niektóre z popularnych rodzajów masażu to masaże głowy, szyi, pleców a także stóp. Terapeuta rękami masuje konkretny obszar i gwarantuje ulgę w różnych bólowym objawach.

Laseroterapia to rodzaj fizjoterapii, który mamy możliwość zastosować w leczeniu stanów zapalnych a także bólu w wielu różnych stanach. Zabieg ten polega na wysyłaniu impulsów laserowych poprzez skórę do tkanek, wytwarzając energię, która wspomaga wzrost oraz gojenie komórek.

Elektroterapia-zabieg fizjoterapeutyczny

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mogą być zainteresowani próbą leczenia fizjoterapeutycznego. Prawdopodobnie cierpią na długotrwały ból, problemy z mięśniami, a nawet niepokój lub depresję. Niezależnie od przyczyny, w poniższym artykule przyjrzymy się bliżej niektórym dostępnym programom leczenia oraz technologii, jaka jest wykorzystywana do ich zapewnienia.

Zabieg fizjoterapeutyczny -ultradźwięki

Ultradźwięki ciała potrafią ujawnić skrzepy krwi, złamania i nie tylko. Fale ultradźwiękowe są przesyłane z sondy, która jest przesuwana po ciele. Wysyłane fale odbijają się od tkanek a następnie wracają do maszyny, tworząc tym samym obraz wnętrza Twojego ciała na ekranie urządzenia.