Im większy stopień ryzyka ponosi pożyczkodawca tym oczekuje on większego wynagrodzenia.

Marzec 25, 2020 0 przez admin
Oczywiście nie sposób kłócić się ze starym przysłowiem , które mówi że najlepszym nawykiem jest nie pożyczać kasy w ogóle, tymczasem świat ma jak to zwykle bywa do wtrącenia swoje trzy grosze i właściwie niemożliwe jest dzisiaj spotkanie kogoś, kto nie spotkałby w swoim życiu zakłóceń , które związane były z płynnością finansową.
Niezależnie od tego czy te zakłócenia dotyczyły budżetu domowego czy też firmowego, to jednym z rozwiązań , które pozwala na uporanie się kryzysem jest na pewno pożyczenie gotówki. Bardzo dobrym rozwiązaniem tej sytuacji jest pewnie pożyczenie potrzebnej sumy pieniędzy od znajomych a także rodziny, którzy nie chcieliby później odsetek od tego kredytu, ale bywa tak, iż nie mamy nikogo kto dysponowałby wolnymi środkami finansowymi lub zwyczajnie nie lubimy się prosić o pieniądze (niestety rodzinna forma kredytu posiada własne słabości). W takim przypadku z poradą nadchodzą wam przeważnie banki lub też pozabankowe instytucje inwestycyjne, które za odpowiednią zapłatą (oprocentowanie) przekażą nam potrzebne środki.
Dostanie kredytu w banku, choć z reguły jest znacznie tańsze niżeli get-money.pl – szybka pożyczka pozabankowa, wymaga jednakże posiadania stosunkowo znacznej zdolności kredytowej oraz dobrej historii dotyczącej spłaty poprzednich kredytów. Jeśli nie posiadamy powyższych cech to praktycznie będziemy mogli właściwie zapomnieć o kredycie w zwykłym banku, jaki pobiera co prawda mniejsze oprocentowanie, ale nie jest skłonny do dużego ryzyka. Inaczej sprawy wyglądają w wypadku firm pożyczkowych, dla których pułap podejmowane z ich strony ryzyka jest dużo wyższy aniżeli w wypadku normalnego banku, co wiąże się jednakże z nieco wyższymi odsetkami jakie przyjdzie wam zapłacić za przyznanie pożyczki. Rozumie się samo przez się, iż nic nie ma za darmo a także im większe ryzyko ponosi dany pożyczkodawca tym oczekuje on za to wyższego wynagrodzenia. Powinno się mieć bowiem na uwadze fakt, że część wierzycieli w ogóle nie będzie mogła spłacić własnego zobowiązania i to z tym właśnie ryzykiem musi się liczyć instytucja decydująca się na pożyczenie nam określonej ilości pieniędzy. Zdarza się jednakże i tak, iż w niektórych spółkach pożyczkowych, w szczególności tych z większym kapitałem a także stażem na rynku pracy, będziemy mogli uzyskać pożyczkę bez ponoszenia żadnych kosztów ze względu na promowanie firmy. Istnieją pewne dopuszczalne kwoty a także zazwyczaj należy tego typu zobowiązanie uregulować w stosunkowo krótkim czasie (zazwyczaj nie dłużej aniżeli w ciągu 60 dni), niemniej jednak za to nie jesteśmy zmuszeni oddawać ani grosza więcej niż to co pożyczyliśmy.
Spółki pożyczkowe również zwracają baczną uwagę na zdolność kredytową osoby, która zamierza u nich skredytować swoje potrzeby, jednak akurat w tym przypadku mamy możliwość pozwolić sobie na trochę gorszą przeszłość kredytową i trochę gorsze dochody. Ceną za takie podejście do klienta jest całkowity koszt jaki będziemy musieli ponieść podczas spłacie zobowiązania, jaki z całą pewnością przewyższy 10 procent rocznie, a często sięgnie też kilkudziesięciu procent w skali roku.