Jednym z najpopularniejszych kierunków czasie wakacji jest niewątpliwie Chorwacja.

sierpień 27, 2020 0 przez admin

Takim jednym z najbardziej znanych kierunków czasie wakacji jest Chorwacja. Właściwie dlaczego tak się dzieje? Głównie Chorwacja potrafi zachwycić różnorodnym krajobrazem.

Spora większość ludzi podróżuje tam dla Adriatyku, które w czasie lata jest bardzo ciepłe i przejrzyste, a ponadto stwarza możliwość wybrania innej plaży codziennie. Plaże kamieniste, piaszczyste, zamknięte w zatoczkach lub otwarte na morze, dzikie a dodatkowo popularne – wybór jest spory. Co więcej, wcale nie trzeba się wiele przemieszczać, aby każdego dnia móc odpocząć w jakimś innym miejscu. Każde miasteczko oferuje co najmniej parę typów plaż.

Dla spragnionych śródziemnomorskich klimatów Chorwacja może poszczycić się też cudownymi miastami, gdzie w wielkiej części zdołały zachować się starodawne kamienice oraz bardzo wąskie zabytkowe uliczki. Jeśli kogoś zachwycają takie klimaty, niewątpliwie powinien sprawdzić jakie bogactwa architektury skryte są w chorwackich miasteczkach.

Dla osób, które są spragnione górskich pieszych wycieczek także znajdzie się multum ciekawych atrakcji. Oprócz tego, widok gór w połączaniu z widokiem na morze tworzy oryginalny pejzaż.

Co dodatkowo sprawia, iż Chorwacja jest tak chętnie odwiedzana przez osoby podróżujące ? Nie ma wczasów bez smakowitego jedzenia. Mając tak wspaniałą linię brzegową niezaprzeczalnym jest różnorodność a dodatkowo liczba dostępnych gatunków ryb i owoców morza. Miłośnicy owoców morza będą mogli poczuć się tutaj jak w prawdziwym raju. Krewetki, kalmary, ostrygi, homary – warto to pokosztować, dlatego, że nigdzie indziej nie będą tak pyszne jak świeżo wyciągnięte z morza adriatyckiego. A takie będziemy mogli tu spotkać. Oprócz tego niewątpliwie warto korzystać z możliwości jedzenie ryb, które na terenie RP są słabo dostępne – jedną z nich może na przykład być morszczuk. Nie można zapominać też o tym, że ryby to prawdziwe bogactwo witamin minerałów i składników odżywczych.

Jeszcze jakiś czas temu Chorwacja przyciągała też podróżujących bardzo niskimi cenami w stosunku do pozostałych krajów śródziemnomorskich Europy Zachodniej. Pomimo tego, że nadal jest tam o wiele taniej, ceny te natomiast nieustannie rosną I nie ma już tak bardzo dużej różnicy. W szczególności w najbardziej popularnych miejscowościach.

Decydując się na się na Chorwację warto rozważyć jaki wybierzemy środek transportu. Takim jednym z znanych a także bardzo często wybieranych jest samochód. Samochodem do Chorwacji z południa Polski dostaniemy się w kilkanaście godzin i mamy możliwość podziwiać przepiękne widoki podczas drogi albo zatrzymać się po drodze oraz odwiedzać jakieś inne europejskie miasta. Myślę, że warto też wspomnieć, iż samochód będzie niezastąpiony na miejscu, dlatego, że umożliwi swobodne dojeżdżanie do plaż a także pozwoli na dotarcie do większej liczby wspaniałych miejsc.

Chorwacja jest takim jednym z państw, które powinno się choćby raz w życiu zwiedzić. Bez względu na to czy preferujesz leniuchowanie na plaży, czy aktywny wypoczynek – na Chorwacji niewątpliwie odnajdziesz coś dla siebie.

Wpis powstał przy współpracy z https://travel-time.pl/