Każda wyprawa w tereny górskie powinna być dobrze przygotowana.

lipiec 27, 2020 0 przez admin

Każda nasza wyprawa w góry powinna być dobrze przygotowana a także przemyślana. Dotyczy to zarówno spokojnej wycieczki rodzinnej w łatwo dostępne i niskie szczyty, jak i bardziej poważnych eskapad w Alpy czy Tatry. Musimy nie tylko dobrze zaplanować trasę a także poszczególne jej etapy, lecz również zadbać o odpowiedni ekwipunek a także wyposażenie dla każdego uczestnika wyjazdu. Najważniejsze są bez wątpienia profesjonalnie wybrane plecaki.

 

Plecaki turystyczne muszą być wykonane z najlepszej jakości, wytrzymałego materiału, lekkie i pojemne. Jeśli planujemy nocować u podnóża gór oraz codziennie zaliczać jedną wycieczkę, plecaki mogą być mniejszych rozmiarów niż w przypadku wielodniowej trasy obejmującej noclegi w schroniskach lub pod namiotem, jaki wszakże również musimy nieść na swoich barkach. Kolejnym bardzo ważnym składnikiem naszego wyposażenia są właściwie dopasowane a także wygodne buty najlepiej by nie były świeżo kupione, ale wypróbowane przez nas wcześniej na dłuższych spacerach.

 

W ten sposób unikniemy niemiłych niespodzianek będąc już na trasie. Nie powinniśmy również zapominać o porządnej odzieży przeciwdeszczowej. Co więcej należy zabrać ze sobą parę zmian odzieży, podstawowe przybory toaletowe, wodę i kanapki na drogę oraz apteczkę pierwszej pomocy. Przyda się również dokładna mapa, telefon z aparatem fotograficznym i krem z filtrem. Bardzo dobrze przygotowana wycieczka w góry zagwarantuje ci jej bezpieczeństwo, zaś podróżowanie będzie prawdziwą przyjemnością.