Podobrazia malarskie

luty 10, 2020 0 przez admin

W momencie gdy byłem nieduży, zawsze z zapałem bazgrałem. Wówczas jednakże nie miałem pojęcia, że są farby akrylowe, innymi słowy krosna blejtramy. O tym, że mogę malować, używając podobrazia malarskie gruntowane, w ogóle nie było wtedy mowy. Zasmarowywałem więc moją “radosną twórczością” marginesy zeszytów oraz, o zgrozo, ścianę przy naszym łóżku.

 

Do teraz pamiętam, jaką scenę zrobiła mi za moje “freski” mamusia… W momencie kiedy stałem się dorosły, zaniedbałem rysowanie a także całkowicie skupiłem się na rodzinie oraz pracy. Wyłącznym zamiłowaniem zostały wspólne granie na komputerze z synem. Syn natomiast dorósł, a ja któregoś dnia znalazłem na poddaszu moje dawne ilustracje. Byłem zdziwiony, że kilka lat temu tak namiętnie rysowałem, a na dzień dzisiejszy wyłącznie ślęczę godzinami nad pracą. Tego dnia długo oglądałem moje dziecinne rysunki. Któregoś razu przeglądałem media społecznościowe a także trafiłem na zajęcia malowania krok po kroku. Obejrzałem 1 odcinek i…mnie wciągnęło. Początkowo spróbowałem szkiców. Wychodziły mi całkiem zgrabne martwe natury i pejzaże.

 

Zacząłem myśleć o malowaniu farbami. Zaskoczyło mnie, jak bez trudu w tej chwili uzyskać farby, media, zagruntowane płótna i… rysować. Złożyłem zamówienie on-line w specjalistycznym sklepie dla plastyków a także najpierw kopiowałem gotowe obrazy. Nie byłem usatysfakcjonowany, chociaż małżonka oraz znajomi byli zachwyceni. Cały czas czułem, że mam braki. Zapisałem się więc na wykład malarski oraz dowiedziałem, w jakich miejscach popełniam niedociągnięcia. W tym momencie mój dziecięcy bakcyl zostało pasją!