Prywatny dom to marzenie każdego.

marzec 21, 2020 0 przez admin

Prywatny dom to marzenie każdego człowieka. Wybudowanie domu to jednak skomplikowane przedsięwzięcie a często również bardzo ważna inwestycja w ciągu życia. Dlatego też należy bardzo dobrze wszystko przemyśleć i zaplanować przed startem całego procesu budowy.

 

Po zakupie wypatrzonej działki z właściwym pod mieszkalną zabudowę Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego trzeba zająć się sprawami uzgodnień, zgłoszeń, zezwoleń a także projektów. Projekty domów uarchitekta można zamówić u architekta lub korzystać z gotowych szkiców i jedynie dostosować je do własnych wymagań. W momencie gdy przejdziemy już przez wszystkie aspekty formalne i prawne możemy przystąpić do budowy wymarzonego domu. Budowanie trwa przynajmniej kilka miesięcy, w pewnych przypadkach nawet lat. Powinno się postawić solidne fundamenty (wyznaczone wcześniej przez geodetę), doprowadzić media i podpisać wszelkie umowy na użytkowanie ich w trakcie budowy. Kolejno stawiamy ściany, strop strop i dach. W dużej liczbie przypadków to jest najprzyjemniejszy okres, bowiem każdego dnia widać postępy w pracy. Następnie nadchodzi czas na nieco bardziej drobiazgowe prace tj. podłączanie instalacji (elektrycznej, grzewczej, wodnej, wentylacyjnej), tynkowanie, czy wylewanie posadzek.

 

Wreszcie przybliżamy się do prac związanych z wykończeniem domu, które choć na ogół zajmują sporo czasu, tworzą dom takim, jakim go sobie dawno wymarzyliśmy. Na koniec pozostaje nam tylko postawienie mebli i przeprowadzka. Przeprowadzka na ogół rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w naszym życiu, dając mu nowych kolorów. Miesiące intensywnej pracy w końcu zostają nam wynagrodzone.