Tania łazienka w stylu skandynawskim

Tania łazienka w stylu skandynawskim

październik 4, 2019 0 przez admin

Od dawna w Polsce szalenie popularny jest styl skandynawski. To taki styl urządzania wnętrz, który jest bardzo wyrafinowany i elegancki, ale jednocześnie pozwala na stworzenie przestrzeni ciepłej i przytulnej. Charakterystyczne dla stylu skandynawskiego są między innymi naturalne dodatki i elementy wyposażenia, które zostały stworzone z takich materiałów jak drewno czy kamień. Łazienka w stylu skandynawskim jest przytulna i piękna. Zdecydowanie warto urządzić ją właśnie tak.

Tania łazienka w stylu skandynawskim

Dobra wiadomość jest taka, że tania łazienka w stylu skandynawskim naprawdę jest możliwa. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie miejsce, w którym bardzo szeroki wybór asortymentu jest zróżnicowany pod względem cenowym. Dzięki temu każdy wybierze z niego coś dla siebie. Właśnie takim sklepem jest sklep pod linkiem https://tanialazienka.com/. Warto tu zajrzeć, jeżeli szuka się stylowych elementów wyposażenia łazienki w dobrej cenie. Wracając jednak do tematu – co jest charakterystyczne dla łazienki w stylu skandynawskim? To łazienki urządzone w prostym stylu, z wykorzystaniem najczęściej jasnej palety kolorystycznej, ale też drewna. Oczywiście trudno jest je wprowadzić do wnętrza, w którym praktycznie przez cały czas panuje wysoka wilgotność. Dobrym rozwiązaniem są zatem płytki drewnopodobne, które można ułożyć na podłodze lub obudować nimi na przykład wannę. W ten sposób to “drewno” można wprowadzić do przestrzeni. Płytki drewnopodobne to doskonała imitacja drewna, zatem w większości przypadków nawet nikt nie domyśli się, że to nie prawdziwe deski, a glazura.

Wyposażenie skandynawskiej łazienki

W łazienkach w stylu skandynawskim najbardziej liczy się forma. Stawia się zatem na elementy wyposażenia o dobrej jakości, które są proste i funkcjonalne, mają doskonały design. Ogromną popularnością cieszą się zatem między innymi proste geometryczne umywalki, proste kabiny prysznicowe z przeszklonymi drzwiami, czy też wanny prostokątne łatwe do zabudowy. Dużą rolę odgrywają też dodatki. To właśnie przy ich pomocy można między innymi stworzyć przytulny klimat we wnętrzu. Wystarczy kupić odpowiednie tekstylia łazienkowe i miękki dywanik, wprowadzić odrobinę ciepła w postaci koszyków do przechowywania różnych łazienkowych bibelotów, czy zamienić plastikowy kosz na pranie na ten z juty lub wikliny. To właśnie te drobne dodatki w połączeniu ze stałymi elementami wystroju łazienki (sedes, bidet czy umywalka), stworzą przytulne klimatyczne wnętrze w stylu skandynawskim.