Zabieg fizjoterapeutyczny – elektrostymulacje

czerwiec 24, 2022 0 przez admin

Fizykoterapia polega na leczeniu chorób fizycznych i urazów z użyciem urządzeń medycznych, technik manualnych, ćwiczeń a także innych środków. Istnieje kilka różnych metod a także terapii leczenia , które są dostępne w rehabilitacji osób z urazami mięśniowo-szkieletowymi, problemami sercowo-naczyniowymi, neurologicznymi i kilkoma innymi chorobami. W poniższym artykule przedstawimy różne rodzaje dostępnych teraz zabiegów z dziedziny fizjoterapii.Elektrostymulacja jest procesem stosowanym od dziesięcioleci w celu udzielenia pomocy osobom z przewlekłym bólem. Elektrostymulacja wysyła do ciała pacjenta prąd o małym natężeniu przez elektrody a także pomaga stymulować przepływ krwi a także zmniejszać stany zapalne.

Zabieg fizjoterapeutyczny -masaż

Fizjoterapia to rodzaj masażu, który koncentruje się na określonej części ciała. Niektóre z najpopularniejszych rodzajów to masaże szyi, głowy, pleców i stóp. Terapeuta za pomocą rąk masuje obszar i tym samym gwarantuje ulgę w wielu bólowym objawach.

Zabieg fizjoterapeutyczny -laseroterapia

Laseroterapia to dział fizjoterapii, który można stosować w leczeniu stanów zapalnych oraz bólu w wielu różnych stanach. Zabieg polega na wysyłaniu laserowych impulsów przez skórę do tkanek, tworząc energię, która ma wspomagać gojenie i wzrost komórek.

Jest wiele powodów, dla których ludzie mogą być zainteresowani leczeniem fizjoterapeutycznym. Prawdopodobnie cierpią na długotrwały ból, kłopoty z mięśniami, a czasem na depresję lub niepokój. Bez względu na przyczynę, w tym artykule przyjrzymy się niektórym dostępnym aktualnie programom leczenia i technologii, która jest wykorzystywana do ich realizacji.

Zabieg fizjoterapeutyczny -ultradźwięki

Ultradźwięki ciała mogą ujawnić złamania, skrzepy krwi a to nie wszystko. Fale ultradźwiękowe są wysyłane z sondy, która jest przesuwana po ciele. Fale odbijają się od tkanek i powracają do maszyny, tworząc tym samym obraz wnętrza ciała pacjenta na ekranie urządzenia.