Zazwyczaj uroczystość pogrzebowa ma charakter religijny.

sierpień 17, 2020 0 przez admin

Zakład funeralny jest miejscem, którego każdy chciałby omijać. Tymczasem śmierć jest elementem ludzkiego życia i nikogo z nas nie ominie. Wiadomość o śmierci bliskiej nam osoby bywa przytłaczająca, ale naszym obowiązkiem jest wyprawić pogrzeb zmarłemu.

 

O śmierci osoby , która przebywa w szpitalu najczęściej informuje nas doktor. Wówczas po załatwieniu wszystkich dokumentów koniecznym jest udanie się do zakładu pogrzebowego. Zupełnie inaczej jest w przypadku, kiedy członek rodziny umiera w domu. Dopóki nie będą dopełnione wszystkie formalności przez policję i lekarza, zakład pogrzebowy Katowice nie może zabrać ciała. Gdy otrzymamy całą dokumentację, w tym również aktu zgonu, możemy udać się do zakładu pogrzebowego by ustalić termin a także charakter uroczystości pogrzebowej. Zazwyczaj pogrzeb ma charakter religijny i prowadzona jest z udziałem księdza. Niemniej jednak odbywają się też pochówki świeckie, w których ksiądz nie bierze udziału. Osoby starsze, które wiedzą, że ich czas dobiega końca, częstokroć informują najbliższych o tym, jakiego pochówku sobie życzą.

 

Obowiązkiem najbliższych zmarłej osoby jest uszanować jej wolę. Zakład pogrzebowy jest miejscem smutnym, dlatego też ważne jest, żeby osoby w nim zatrudnione wyróżniały się cierpliwością, empatią i zrozumieniem, przy zachowaniu pełnego profesjonalizmu.